JENNA COLEMAN

6. února 2015 v 19:09 | malia

NEWSPHOTOGALLERYVIDEOS
FILMOGRAPHYDOCTOR WHOMORE

Jenna Coleman (* 27. dubna 1986 Blackpool, Lancashire), rodným jménem Jenna-Louise Coleman, je anglická herečka. Mezi její neznámější role patří Clara Oswald v seriálu Pán času a Jasmine Thomas v seriálu Emmerdale.

Jejími rodiči jsou Karen a Keith Colemanovi. Narodila se v Blackpoolu v hrabství Lancashire, kde navštěvovala soukromou školu Arnold School, kde byla členkou divadelního kroužku. S ním také účinkovala na edinburském festivalu ve hře Crystal Clear, za kterou obdržela cenu.

Svoji hereckou kariéru začala v mládí jako členka divadelního spolku In Yer Space. V roce 2007 byla nominována na cenu National Television Award v kategorii Nejpopulárnější nováček, téhož roku získala nominaci i na The British Soap Award (kategorie Nejlepší nováček). O dva roky později byla nominována na The British Soap Award v kategoriích Nejlepší ženský herecký výkon, Nejsvůdnější žena a Nejlepší dramatický výkon. Získala nominaci i na cenu TV Choice Award pro nejlepší herečku.

Díky svému výkonu v seriálu Emmerdale byla v roce 2007 kladně hodnocena kritikou, po čemž následovala nominace na National Television Awards. V roce 2009 hrála v seriálu Waterloo Road postavu Lindsay James. O dva roky později se představila jako Connie v americkém filmu Captain America: První Avenger. V minisérii Titanic ztvárnila Susan Brown, v krátkém filmu Imaginary Forces hrála Ellen. Od roku 2012 hraje Claru Oswald ve sci-fi seriálu Pán času. Roku 2013 se představila také v seriálu Dancing on the Edge (jako Rosie Williams), ve snímku The Five(ish) Doctors Reboot, kde hrála samu sebe, a v seriálu Death Comes to Pemberley (jako Lydia Wickham).

Od roku 2011 chodí se skotským hercem Richardem Maddenem, představitelem Robba Starka v seriálu Hra o trůny. V roce 2012 byla čtenáři magazínu FHM zvolena v anketě "100 nejvíce sexy žen" na 91. místo. O rok později se v téže anketě umístila na 61. příčce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama